online konsultacija
Darbo dienomis 9:00 - 18:00


x
PRENUMERUOKITE MŪSŲ NAUJIENLAIŠKĮ
x
Šioje svetainėje naudojame slapukus, jie padeda pagerinti Jūsų naršymo kokybę. Paspaudę „sutinku“ arba toliau tęsdami naršymą svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Daugiau informacijos. Sutinku
Įkalintos paukštės giesmė
0 įvertinimai

Įkalintos paukštės giesmė

Jasmine Darznik
Leidykla: Balto
Leidimo metai: 2019
Viršelis:
Puslapių: 432
ISBN: 978609823317
Internetu: 17.21 €
Knygyne: 20.25 €
Vnt.
atsiimti knygyne
Įtraukti į pirkinių sąrašą
Šią prekę galite rezervuoti bet kuriame iš žemiau pateiktų „VAGA“ tinklo knygynų. Prekės rezervuojamos ne ilgesniam kaip 2 darbo dienų laikotarpiui. Už prekes galite atsiskaityti knygyne prekių atisėmimo metu. Su savimi būtina turėti rezervacijos patvirtinimo laišką (spausdintą arba mob.telefone).
*Vardas, pavardė

*Telefono nr.

*El.pašto adresas

*Kiekis
Lojalumo programos nariai privalo nurodyti tą telefono numerį, kuris registruotas lojalumo progamoje. Jei telefono numeris neatitiks lojalumo programos anketoje nurodyto numerio, nuolaida nebus taikoma.
*Pasirinkite knygyną:

Ką reiškė gimti mergaite ir būti moterimi praėjusio amžiaus vidurio Irane?

Ką reiškė gimti mergaite ir būti moterimi praėjusio amžiaus vidurio Irane? Kokia bausmė laukė tos, kurios liepsninga prigimtis negalėjo susitaikyti su nuolatiniais suvaržymais, draudimais, griežtomis taisyklėmis ir tradicijomis? Romano herojė jauna poetė ieško savo autentiško balso ir tikros meilės. Tik už sprendimą gyventi taip, kaip nori, ji skaudžiai sumoka.

Šis biografinis romanas, paremtas XX a. Irano poetės Forugh Farrokhzad (1935–1967) gyvenimo faktais. Forugh viena pirmųjų atsisakė didžiųjų persų poetų tradicijos rašyti pakylėtas dvasingas eiles. Jos eilėraščiai asmeniški ir atviri, ji nebijo žvelgti gilyn į savo sielą, išgyventi stiprius jausmus ir troškimus, dvejones ir skausmą, maištą ir geismą. Forugh eilės laikomos skandalingomis ir kartu neginčijamai puikiomis. Savo tėvynėje poetė vienų vertinama kaip nacionalinis turtas, kitų – kaip nuodėmingos Vakarų įtakos auka.

Aš atsiplėšiau ir atitolau nuo gero vardo krantų
audringa žvaigždė liepsnoja mano širdy...

–iš „Eilėraštis tau"

Knygos autorę Jasmin Darznik įkvėpė išlikę Forugh Farrokhzad eilėraščiai, laiškai, filmai bei interviu. „Ko negalėjau sužinoti, sukūriau", – sako romano autorė.

Vaikystė šalia tylios, nuolankios mamos moterims skirtoje namo dalyje andarune, grėsminga tėvo – Pulkininko – figūra; ankstyva slogi santuoka ir rizikinga neištikimybė; skyrybos; skausmas netekus sūnaus; sąjunga su garsiu filmų kūrėju ir mįslinga žūtis, sulaukus vos trisdešimt dvejų. Jasmin Darznik savo talentu atgaivina šiuos negausius faktus, rastus archyvų dokumentuose, taip priversdama skaitytoją įsitraukti, jaudintis ir lydėti jauną moterį jos gyvenimo keliais menkai pažįstamoje ir dažnai sunkiai suvokiamoje kultūroje.

„Įkalintos paukštės giesmė" tapo Los Angeles Times bestseleriu.

Jasmin Darznik gimė Irano sostinėje Teherane. 1978 metais penkerių metukų Jasmin su tėvais išvyko į Ameriką. 1979-aisiais įvykus Irano revoliucijai, šeima namo nebegrįžo... Ankstesnė J. Darznik knyga The Good Daughter: A Memoir of My Mother's Hidden Life tapo New York Times bestseleriu. Rašytojos kūriniai sulaukė pripažinimo tiek JAV, tiek kitose šalyse ir yra įvertinti tarptautiniu Williamo Saroyano prizu. Šiuo metu J. Darznik su šeima gyvena Šiaurės Kalifornijoje ir yra Kalifornijos menų koledžo literatūros ir kūrybinio rašymo profesorė.

„Kartais tiesiog paprastas pasirinkimas, ką mylėti, yra politinis aktas." — Vogue

„Sudėtingas ir gražus išnykusios šalies ir jos išsibarsčiusių žmonių vaizdavimas, priminimas apie meno galią bei paskirtį, odė moterų kūrybiškumui, nepaisant patriarchato, kuris nuolat bando jį užgniaužti." — The New York Times Book Review (Editors' Choice)

„Įspūdingas ir provokuojantis stiprios moters portretas plačioje Irano istorijos panoramoje."— Kirkus Reviews 

Įvertinimas:

Blogas           Geras

Parašyti įvertinimą

*Jūsų vardas:


*Jūsų apžvalga: Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
*Patvirtinimo kodas:
Pirkę šią knygą, pirko ir šias prekes