Šioje svetainėje naudojame slapukus, jie padeda pagerinti Jūsų naršymo kokybę. Paspaudę „sutinku“ arba toliau tęsdami naršymą svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Daugiau informacijos. Sutinku
Šią prekę galite rezervuoti bet kuriame iš žemiau pateiktų „VAGA“ tinklo knygynų. Prekės rezervuojamos ne ilgesniam kaip 2 darbo dienų laikotarpiui. Už prekes galite atsiskaityti knygyne prekių atisėmimo metu. Su savimi būtina turėti rezervacijos patvirtinimo laišką (spausdintą arba mob.telefone).
Aelita Ambrulevičiūtė, Gintė Konstantinavičiūtė, Giedrė Polkaitė-Petkevičienė
Prabilę namai: Žydų gatvės kasdienybė XIX–XX a. (iki 1940 m.)
Houses that Talk: Everyday Life in Žydų Street in the 19th-20th Century (up to 1940)
Rami Vilniaus senamiesčio gatvelė kadaise buvo viena gyvybingiausių „Juodojo kvartalo“ gatvių. Čia stovėjo Didžioji sinagoga ir Strašūno biblioteka, rezidavo Gaonas, veikė kloizai, šurmuliavo turgūs ir restoranai, glaudėsi daugybė krautuvėlių, gyveno, skurdo ir verslavo miesto žydai.
Šis kultūrinis pažintinis gidas po Žydų gatvę – tarsi surastas pradingęs archyvas. Jame nuosekliu pasakojimu, nuotraukomis, brėžiniais ir kita medžiaga atkuriamas XIX–XX a. gatvės vaizdas: išlikę ir neišlikę pastatai, gyventojų vardai, jų veiklos barai ir kasdienio gyvenimo detalės.
Knyga bus įdomi Vilniaus mylėtojams, žydų istorijos tyrinėtojams, esamiems ir buvusiems gatvės gyventojams, jų palikuonims, miesto gidams ir svečiams.
Aelita Ambrulevičiūtė – istorikė, Vilniaus universiteto vyresnioji mokslo darbuotoja, tyrinėja socioekonominę, kasdienybės, urbanizacijos istoriją. Pirmosios šios serijos knygos „Prabilę namai. XIX a. Vokiečių gatvės eskizai“ autorė.
Giedrė Polkaitė-Petkevičienė – istorikė, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto darbuotoja, nagrinėja XX a. pirmos pusės sociokultūrinę istoriją, populiariosios kultūros, urbanizacijos istoriją.
Gintė Konstantinavičiūtė – istorikė, mokslinė redaktorė. Domisi istorine sociologija, sovietologija, kasdienybės istorija, socialinių mokslų metodologija.
Šios knygos autorės susibūrė neatsitiktinai: visos tuo pat metu Vilniaus universitete studijavo istoriją, rinkosi panašius kursus, buvo patekusios į tą pačią profesinę aplinką, todėl lengvai įsitraukė į šios knygos rašymo komandinį darbą. Knygos turinys yra paremtas gausia archyvų medžiaga. Aelitai Ambrulevičiūtei ir Giedrei Polkaitei-Petkevičienei teko „posesijų“ dalies krūvis. Litvakų socialinės ir kultūrinės istorijos apžvalgą istoriografinių šaltinių pagrindu parengė Gintė Konstantinavičiūtė, o XIX–XX a. pradžios socialinės istorijos apžvalga – bendras trijų autorių darbas
Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.