online konsultacija
Darbo dienomis 9:00 - 18:00


x
PRENUMERUOKITE MŪSŲ NAUJIENLAIŠKĮ
x
Šioje svetainėje naudojame slapukus, jie padeda pagerinti Jūsų naršymo kokybę. Paspaudę „sutinku“ arba toliau tęsdami naršymą svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Daugiau informacijos. Sutinku
Kraštovaizdžio kultūrinė vertė: išsaugojimo principai
0 įvertinimai

Kraštovaizdžio kultūrinė vertė: išsaugojimo principai

Leidykla: VGTU leidykla Technika
Leidimo metai: 2013
Viršelis:
Puslapių: 108
ISBN: 978609457451
Internetu: 11.48 €
Knygyne: 13.50 €
Įtraukti į pirkinių sąrašą
Šią prekę galite rezervuoti bet kuriame iš žemiau pateiktų „VAGA“ tinklo knygynų. Prekės rezervuojamos ne ilgesniam kaip 2 darbo dienų laikotarpiui. Už prekes galite atsiskaityti knygyne prekių atisėmimo metu. Su savimi būtina turėti rezervacijos patvirtinimo laišką (spausdintą arba mob.telefone).
*Vardas, pavardė

*Telefono nr.

*El.pašto adresas

*Kiekis
Lojalumo programos nariai privalo nurodyti tą telefono numerį, kuris registruotas lojalumo progamoje. Jei telefono numeris neatitiks lojalumo programos anketoje nurodyto numerio, nuolaida nebus taikoma.
*Pasirinkite knygyną:

Kultūrinis kraštovaizdis dažnai įvardijamas kaip Europos savitumo pagrindas. Lietuvos kultūroje kraštovaizdžio, kuriame iki šiol matoma šimtmečiais vykusi gamtos ir žmogaus sąveika, išskirtinė reikšmė yra akivaizdi, tačiau iki šiol menkai nagrinėta. Nepaisant didėjančio visuomenės dėmesio kraštovaizdžio kultūros vertybėms bei oficialiai deklaruojamų siekių sukurti stabilius ir veiksmingus paveldosaugos politikos principus, Lietuvos kraštovaizdžio kultūrinė vertė nėra vieningai suvokta ir įvardyta. Šios vertės pokyčiai, kryptys ir priežastys nėra sistemiškai tiriami. Kraštovaizdžio kultūrinės vertės samprata yra dinamiškas reiškinys, nulemtas laikmečio pažiūrų, kintančio visuomenės santykio su savo istorine praeitimi ir jos refleksijos būdo. Šiame leidinyje apžvelgiami įvairūs šiuolaikinės kraštovaizdžio kultūrinės vertės raiškos ir apsaugos aspektai, jų kaita Europos ir Lietuvos paveldosaugos krypčių kontekste. Leidinyje analizuojami bendriausi kraštovaizdžio tvarkybos principai, kuriais remiamasi atskleidžiant, išryškinant, interpretuojant jo kultūrinę vertę. Nėra nagrinėjamas istorinių miestų kraštovaizdis – tam būtų reikalinga atskira studija. Atskleidžiamos kraštovaizdžio kultūros paveldo tvarkybos būdų formavimosi prielaidos, kurias sudaro jo tyrimai ir vertinimas, apskaita, interpretavimas bei pateiktis. Pasitelkiamos tarptautinės ir kitų Europos šalių kraštovaizdžio kultūrinės vertės išsaugojimo nuostatos ir aktualūs jų įgyvendinimo pavyzdžiai. Nagrinėjamas visuomenės vaidmuo kraštovaizdžio apsaugoje. Kultūrinės vertės raiška nagrinėjama saugomų teritorijų steigimo, teritorijų planavimo, apsaugos zonų reglamentavimo, tvarkybos darbų vykdymo ir kraštovaizdžio pritaikymo turizmui aspektais. Tikimasi, kad leidinys bus naudingas akademiniam jaunimui, galbūt valstybės ir savivaldybių institucijų darbuotojams bei visiems, besidomintiems gamtos ir visuomenės sąveika, kultūros paveldo vertybėmis.

Įvertinimas:

Blogas           Geras

Parašyti įvertinimą

*Jūsų vardas:


*Jūsų apžvalga: Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:
Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.
Pirkę šią knygą, pirko ir šias prekes