online konsultacija
Darbo dienomis 9:00 - 18:00


x
PRENUMERUOKITE MŪSŲ NAUJIENLAIŠKĮ
x
Šioje svetainėje naudojame slapukus, jie padeda pagerinti Jūsų naršymo kokybę. Paspaudę „sutinku“ arba toliau tęsdami naršymą svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Daugiau informacijos. Sutinku
Literatūros ir kultūros kritikos rinktinė
0 įvertinimai

Literatūros ir kultūros kritikos rinktinė

Juozas Girnius
Leidykla: Naujasis Židinys-Aidai
Leidimo metai: 2014
Viršelis:
Puslapių: 432
ISBN: 978609816300
Internetu: 13.09 €
Knygyne: 15.40 €
Įtraukti į pirkinių sąrašą
Šią prekę galite rezervuoti bet kuriame iš žemiau pateiktų „VAGA“ tinklo knygynų. Prekės rezervuojamos ne ilgesniam kaip 2 darbo dienų laikotarpiui. Už prekes galite atsiskaityti knygyne prekių atisėmimo metu. Su savimi būtina turėti rezervacijos patvirtinimo laišką (spausdintą arba mob.telefone).
*Vardas, pavardė

*Telefono nr.

*El.pašto adresas

*Kiekis
Lojalumo programos nariai privalo nurodyti tą telefono numerį, kuris registruotas lojalumo progamoje. Jei telefono numeris neatitiks lojalumo programos anketoje nurodyto numerio, nuolaida nebus taikoma.
*Pasirinkite knygyną:

Rinktinėje spausdinama dvidešimt filosofo Juozo Girniaus straipsnių literatūros ir kultūros klausimais, parašytų 1942–1972 m. išeivijoje. Girnius nesiribojo filosofija, o daug rašė literatūrologijos, estetikos, grožio ir tiesos temomis, stengėsi nustatyti lietuvių kultūros ir literatūros skiriamuosius ženklus, priešinosi lietuvių kultūros išeivijoje nuosmukiui, stebėjo ir vertino politinę situaciją. Ši knyga ne tik padės sudaryti pilnesnį filosofo kūrybinio darbo vaizdą, bet ir netikėtai aktualiai atvers tas problemas, kurios rūpėjo jam ir jo kartos žmonėms. Juozas Girnius (1915–1994) Lietuvoje yra žinomas visų pirma kaip filosofas. Šia rinktine siekiama patikslinti tokį prisiminimą – supažindinti skaitytojus su svarbesniais autoriaus tekstais literatūros ir kultūros klausimais. Girniui žmogaus problematika sudarė filosofijos šerdį, o didžiųjų rašytojų darbai žmogaus sielos užkaborius atskleidė geriau negu suabstraktinti filosofų svarstymai. Savo literatūros kritikos tekstais jis smarkiai paveikė naujos žemininkų poetinės kartos formavimą, tapo jų filosofu. Be to, Girnius daug dėmesio skyrė ir estetikos, grožio ir tiesos temoms, stengėsi nustatyti lietuvių kultūros ir literatūros skiriamuosius ženklus, priešinosi lietuvių kultūros išeivijoje nuosmukiui, stebėjo ir vertino politinę situaciją. Ši knyga ne tik padės sudaryti pilnesnį filosofo kūrybinio darbo vaizdą, bet ir netikėtai aktualiai atvers tas problemas, kurios rūpėjo jam ir jo kartos žmonėms.

Įvertinimas:

Blogas           Geras

Parašyti įvertinimą

*Jūsų vardas:


*Jūsų apžvalga: Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:
Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.
Pirkę šią knygą, pirko ir šias prekes