online konsultacija
Darbo dienomis 9:00 - 18:00


x
PRENUMERUOKITE MŪSŲ NAUJIENLAIŠKĮ
x
Šioje svetainėje naudojame slapukus, jie padeda pagerinti Jūsų naršymo kokybę. Paspaudę „sutinku“ arba toliau tęsdami naršymą svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Daugiau informacijos. Sutinku
30
Paskutinis, užvėręs vartus . Pagal Juliaus Radtkės dienoraščius
0 įvertinimai

Paskutinis, užvėręs vartus . Pagal Juliaus Radtkės dienoraščius

Sudarytoja Aušra Žemyna Kavaliauskienė
Leidykla: Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras
Leidimo metai: 2020
Viršelis:
Puslapių: 264
ISBN: 978542001827
Internetu: 11.69 €
Knygyne: 16.70 €
Įtraukti į pirkinių sąrašą
Šią prekę galite rezervuoti bet kuriame iš žemiau pateiktų „VAGA“ tinklo knygynų. Prekės rezervuojamos ne ilgesniam kaip 2 darbo dienų laikotarpiui. Už prekes galite atsiskaityti knygyne prekių atisėmimo metu. Su savimi būtina turėti rezervacijos patvirtinimo laišką (spausdintą arba mob.telefone).
*Vardas, pavardė

*Telefono nr.

*El.pašto adresas

*Kiekis
Lojalumo programos nariai privalo nurodyti tą telefono numerį, kuris registruotas lojalumo progamoje. Jei telefono numeris neatitiks lojalumo programos anketoje nurodyto numerio, nuolaida nebus taikoma.
*Pasirinkite knygyną:

Apie ką knyga:

Knygoje pasakojama Paprūsėje (Žygaičių k., Tauragės apskr.) 1935 m. gimusio ir iki emigracijos (1960 m. gegužės 20 d.) į Vokietiją gyvenusio, 2019 m. Ahause, Vokietijoje, mirusio Juliaus Radtkės (Rotkio) autobiografinė istorija.

Gyvenimo audrų nuolat blaškytas tarp Lietuvos ir Vokietijos J. Radtkė rašė dienoraščius, tačiau jie neišliko. Dienoraščiuose anksčiau išguldytas mintis, sielos skaudulius, autorius vėliau dar kartą perrašė ir rankraščius perdavė Mažosios Lietuvos istorijos muziejui. Rankraščiuose, kurių pagrindu parengta knyga ir sukurtas 2 dalių filmas, išliko sukrečiančiai atviras pasakotojo tonas, sielos slėpiniai, skaitytojui neretai atsiveriantys tarsi pakeleivio „nesutvarstytos žaizdos“. Pasakotojo talentu apdovanotas autorius prisimena savo gimines – Vilenbrechtus, Radtkes, Paliokus ir jaunystės draugus bei kaimynus. Pasakojimus papildo senos fotografijos iš J. Radtkės šeimos ir giminaičių albumų, laiškai. Autobiografiniuose atsiminimuose vaiko ir jaunuolio akimis jautriai atskleidžiamos karo ir pokario negandos. Knygoje pasakojimai pateikti išsaugant autentiškumą, kalbos grynumą, pasakotojo toną. Meninėje plotmėje įamžinti J. Radtkės metalo plastikos darbai ir užfiksuotos jų sukūrimo istorijos. Leidinį papildo dokumentinės nuotraukos ir  filmai.

Donato Bielkausko filmas „Paskutinis, užvėręs vartus“ sukurtas kaip knygos įvadas prieš pradedant ją skaityti. Jame iškeliamos ir pristatomos vertybinės nuostatos, paskatinusios J. Radtkę rašyti dienoraštį, kurti metalo plastikos darbus.

Įvertinimas:

Blogas           Geras

Parašyti įvertinimą

*Jūsų vardas:


*Jūsų apžvalga: Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:
Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.
Pirkę šią knygą, pirko ir šias prekes