online konsultacija
Darbo dienomis 9:00 - 18:00


x
PRENUMERUOKITE MŪSŲ NAUJIENLAIŠKĮ
x
Šioje svetainėje naudojame slapukus, jie padeda pagerinti Jūsų naršymo kokybę. Paspaudę „sutinku“ arba toliau tęsdami naršymą svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Daugiau informacijos. Sutinku

Renginiai ir konkursai

Kristinos Baubinaitės romano „Slėpynės Anglijoje“ pristatymas

Lapkričio 14 d. 18 val. Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo meno ir muzikos skyriuje (A. Mapu g. 18, Senamiestyje) vyks Kristinos Baubinaitės knygos „Slėpynės Anglijoje“ pristatymas. Renginio metu bus kalbama apie lietuvių emigrantų gyvenimą svetur, emigracijoje kylančius iššūkius ir kasdienybę. Renginyje dalyvaus knygos autorė Kristina Baubinaitė, organizacijos „Eksemigrantai“ įkūrėjas Dovydas Petrošius ir leidyklos VAGA projektų vadovė Gintarė Visockytė. 

Romanas griauna nusistovėjusius stereotipus apie Jungtinę Karalystę – daugelio lietuvių svajonių šalį. Kapitalizmo ir vartotojiškos kultūros persmelkta britų kultūra, rasizmas tautybės pagrindu ir multikultūrinės visuomenės mitai. Modernios vergovės pinklės Piterboro mieste, Rytų Anglijoje. Meilė ir išdavystė, žmogiškumas ir tikra draugystė. Santykis su likusia Lietuva, Tėvynės ilgesys ir šimtmečio dilema – grįžti ar vis dėlto pasilikti? Su didele meile visiems rytų europiečiams knygoje pasakojama tai, apie ką daugelis emigrantų linkę nutylėti. O kaip gi ten, Anglijoje, yra iš tiesų?

„Šios knygos tikslas bus pasiektas, jei bent vienas dvyliktokas, svajojantis apie emigraciją, prieš išvykdamas bent jau atliks rimtus namų darbus, o Justo mama galų gale paskambins sūnui į Angliją rimtai pasiteirauti, kodėl jis ir vėl negrįžo Kalėdoms. Ką gali žinoti, gal pateko į modernios vergovės pinkles ir nebeturi paso?“ 

Kristina Baubinaitė

 
Kvadratas | Trimbao

Kviečiame į dar vieną ciklo KVADRATAS renginį. Lapkričio 7 d., renginio durims atsivėrus 19 val., susitikime su Trimbao: Tumbao, Bilbao, Gong Bao - TRIMBAO! Trimbao yra trio, grojantis įvairių žanrų muziką. Su saksofonu, suzafonu ir būgnais varijuojama nuo latin jazz iki brass techno. Ketvirtadienį džiuginsime pačiu smagiausiu pokalbiu mieste ir išraiškingo skonio muzikiniu kokteiliu! Renginys nemokamas, jo metu bus fotografuojama ir filmuojama. Daugiau apie renginį >>

Buvęs „Lietuvos talentų“ dalyvis vilnietis Viktoras Topolis (27 m.) juda neįgaliojo vežimėliu, bet juo moka ne tik važiuoti, o ir atsistoti ant rankų, net rankomis nužingsniuoti kelis metrus ar pasisukti ant galvos, vežimėlį iškėlęs į orą. Be to, jis studijuoja, dirba ir sportuoja, nepaisant to, kad gydytojai jam prognozavo visišką negalią ir siūlė mamai jo atsisakyti.
Dabar jis studijuoja Vytauto Didžiojo Universitete edukologiją ir kartais veda mokymus, kurie yra skirti visiems. Nepaisant negalios, vaikinas turi stiprybės įkvėpti kitus, tačiau, iš kur? Kodėl? Apie tai ir daugiau - gyvame pokalbyje su Viktoru Topoliu.

Visi laukiami 2019 m. spalio mėn. 16 d., 18:30 val. PPC Ozas knygyne VAGA.
 

Pašnekesiai apie teatrą: 100 NKDT sezonų

Kas Jiems yra teatras? Kodėl Jie nusprendė gyvenimą sieti su teatru? Kokius įsimintiniausius vaidmenis sukūrė? Kokius vaidmenis atlieka žiūrovai? Kas teatro pasaulyje sunkiausia? Kokias akimirkas norisi prisiminti dažniausiai? Kaip teatras keitėsi per 100 metų?..

Į šiuos ir daugelį kitų klausimų spalio 9 dieną atsakys Nacionalinio Kauno dramos teatro atstovai: generalinis teatro direktorius Egidijus Stancikas, aktoriai - Saulius Čiučelis ir Inga Mikutavičiūtė bei režisierius Povilas Makauskas.
Pašnekesiams apie teatrą susitikime spalio 9 dieną, 18:30 val., PLC Mega VAGA KNYGYNE, Kaune.
Diskusiją moderuos - Lukas Alsys.
Renginys nemokamas, jo metu bus fotografuojama.

Daugiau apie renginį: https://www.facebook.com/events/2303194449806366/

Kvadratas | Play 4n4 Live Act

Caffeine LT ir Knygynų tinklas VAGA kviečia vilniečius ir miesto svečius į muzikinių koncertų ciklą „KVADRATAS”!
Šį „kvadratą” sudaro keturi skirtingi muzikos stiliai, keturios skirtingos patirtys ir skirtingos istorijos. Spalio 10 d., renginio durims atsivėrus 18 val., bus galima išgirsti pokalbį su muzikos projekto Play4n4 kūrėjais, o vėliau – pasiklausyti jų atliekamos muzikos.
Play4n4 – tai muzikos produkcijos studija įsikūrusi 2016 metais. Projektas vienija kūrėjus, kuriems rūpi elektroninė šokių muzika ir kultūra. Daugiau: https://www.youtube.com/playlist?list=UUWLdskOrExBuBBWHWGfx4Uw

Renginys nemokamas, jo metu bus fotografuojama ir filmuojama.

Kiti kvadrato kampai: 10 17 d., 11 07 d., 11 21 d.

Daugiau apie renginį: http://bit.ly/2pgfPJb

Grįžti į pradinį puslapį