online konsultacija
Darbo dienomis 9:00 - 18:00


x
PRENUMERUOKITE MŪSŲ NAUJIENLAIŠKĮ
x
Šioje svetainėje naudojame slapukus, jie padeda pagerinti Jūsų naršymo kokybę. Paspaudę „sutinku“ arba toliau tęsdami naršymą svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Daugiau informacijos. Sutinku
Tolminkiemio istorijos
0 įvertinimai

Tolminkiemio istorijos

Rimantas Černiauskas
Leidykla: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
Leidimo metai: 2014
Viršelis:
Puslapių: 184
ISBN: 978998639805
Internetu: 6.40 €
Knygyne: 7.53 €
Vnt.
atsiimti knygyne
Įtraukti į pirkinių sąrašą
Šią prekę galite rezervuoti bet kuriame iš žemiau pateiktų „VAGA“ tinklo knygynų. Prekės rezervuojamos ne ilgesniam kaip 2 darbo dienų laikotarpiui. Už prekes galite atsiskaityti knygyne prekių atisėmimo metu. Su savimi būtina turėti rezervacijos patvirtinimo laišką (spausdintą arba mob.telefone).
*Vardas, pavardė

*Telefono nr.

*El.pašto adresas

*Kiekis
*Nuolaidų kupono nr.
Lojalumo programos nariai privalo nurodyti tą telefono numerį, kuris registruotas lojalumo progamoje. Jei telefono numeris neatitiks lojalumo programos anketoje nurodyto numerio, nuolaida nebus taikoma.
*Pasirinkite knygyną:

Novelių rinkinys, skirtas Kristijonui Donelaičiui. Prozininkas Rimantas Černiauskas (1950-2011) rašė apsakymus ir apysakas, knygas vaikams, sukūrė įsimintiną personažą Gustą. Rašytojo dukra iš rankraščių parengė novelių apysaką „Tolminkiemio istorijos", skirtą Kristijonui Donelaičiui. Knyga pradedama R. Černiausko įvadu „Mano Donelaitis", kuris paaiškina ir šio rinkinio atsiradimą: „Rimtai Donelaičiu susidomėjau prieš 20 metų, kada jo 275-ųjų metinių proga sumaniau parašyti nedidelį apsakymą apie kunigą ir poetą, visų galų meisterį – Kristijoną Donelaitį. Taip, įlindęs į poeto kūrybą, gyvenimą ir epochą, kapstausi čia jau antra dešimtis metų." Leisdamas prozos knygą „Koridorių vilkas"(2007), autorius į ją įdėjo šešias noveles apie Donelaitį, ciklą pavadino „Tolminkiemio istorijomis". Šiame, naujajame rinkinyje, jau yra 23 novelės. Istorijos apie Donelaitį įrėmintos satyriškai piešiamais dabartinio Tolminkiemio vaizdais –korespondento ir poeto Vasilijaus nuotykiais su kaimo moterimis buvusiuose našlių namuose. Tačiau dauguma istorijų nukelia į XVIII a., švietimo epochą – trumpais epizodais parodomas jaunasis Donelaitis, moksleivis ir Karaliaučiaus studentas, svarstantis apie dorybę ir nuodėmę, eiles, lietuvių ir vokiečių kalbas. Daugiausia novelių siejama su Tolminkiemiu, kur Kristijonas praleido beveik keturiasdešimt metų. Štrichais piešiamas žemiškas, gyvas poeto, pamokslininko paveikslas. Nežinia, kokią knygą buvo sumanęs autorius, gal turėjo rastis daugiau kūrinių. Kalbėta, kad rašytojas ketinęs net romaną apie Donelaitį rašyti. Novelės trumpos, dviejų – trijų puslapių, nesilaikoma griežtos chronologinės sekos, bet visuma gyva, sukurtas spalvingas pasakojimas. Skiriama vyresniųjų klasių moksleiviams ir įvairaus skonio skaitytojams.

Įvertinimas:

Blogas           Geras

Parašyti įvertinimą

*Jūsų vardas:


*Jūsų apžvalga: Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
*Patvirtinimo kodas:
Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:
Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.
Pirkę šią knygą, pirko ir šias prekes